Obnova městského parku Jiráskovy sady v Litoměřicích

Výstava nejlepších fotek

Výstava nejlepších fotek
19. 10. 2012

Na vernisáži byly uděleny odměny za nejlepší fotografie Jiráskových sadů. Výstavu si můžete prohlédnout až do listopadu.

Od 12. října do 8. listopadu jsou v litoměřické kavárně Fair Lady v Pražské ulici k vidění fotografie vybrané porotou od autorů, kteří se zúčastnili fotografické soutěže Jak žije park. Vystaveny jsou zde velkoformátové fotografie zachycující život v parku ještě před jeho plánovanou revitalizací.

Porotu svou kvalitou nejvíce oslovil snímek Eduarda Čecha s názvem Fujavice, na druhém místě se umístil snímek Jarmily Kacarové pojmenovaný jako Němí pozorovatelé a třetí místo obsadila fotografie fontány autora Josefa Rottera s názvem V podvečer.

Vernisáže se zúčastnila většina autorů a v příjemné atmosféře kavárny spolu s ostatními diskutovali o jejich pohledech na současný park. Po úvodním slovu organizátora soutěže Mgr. Petra Hermanna byly výhercům předány hodnotné odměny od města a nadace. Patřily mezi ně například poukázky na fotografické potřeby a vybavení, knihy nebo sportovní potřeby do parku. Malou pozornost zároveň dostali všichni účastníci soutěže.

Soutěž probíhala od června letošního roku. V říjnu pak porota složená za zástupců města Litoměřice, Nadace Proměny, profesionálních fotografů a médií hodnotila celkem 22 zaslaných fotografií od 9 autorů, na kterých soutěžící nejčastěji zachycovali malebná zákoutí parku, prosté detaily přírody, ale i samotné návštěvníky, ať už v pohybu, nebo při odpočinku.
 

fotogalerie